23.4 C
Ohrid
понеделник, август 2, 2021
Почетна Македонија Охрид Скај: Mвр уште еднаш се посрамоти во Охрид, наместо оружје пронашле...

Охрид Скај: Mвр уште еднаш се посрамоти во Охрид, наместо оружје пронашле петарди?!

Translate (Eng):[gtranslate]

Спектакуларна акција на МВР или спектакуларен театар за јавност ?! Неточни информации или некој од редовите на МВР ја провалил акцијата на МВР?

МВР ТЕРА МАЈТАП,КАКВИ РАСПРСКУВАЧКИ МАТЕРИЈАЛИ ПРОНАШЛА?

МВР рано изутрина излезе со соопштение под наслов „Претреси во Охрид, лишен од слобода дилер на дрога“!?Во останатиот ел од соопштението ќе наведе :

РЕКЛАМА

-„ Вчера околу 21.30 часот во Охрид, пред угостителски објект кај бензинска станица, од страна на полициски службеници од Оддел за криминалистичка полиција-Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи, во координација со Одделот за специјалниполициски операции-Единица за специјални задачи и СВР Охрид –
Оддел за недозволена трговија со дрога и оружје бил лишен од
слобода А.И.(44) од Охрид…………“!!!
Од една страна претерано скапа акција на МВР, во која ангажирале преголем број на ресурси од своја страна, специјалци, испектори,обвинители , судии на претходна постапка и секако малку поголем број на јавност да бие спектакуларно апсењето на А.И од Охрид ?!
Се тресешпе гората ,се роди глушец? При претресот на домот на И.А. како и домот на неговата сопруга ,од распрскувачки материјали , МВР пронашла само Петарди,а тоа за ваги , нож и останати безпредметни глупости, во друга прилика…
Кој тоа пласирал неточни информации,а и тоа дали некој од припадниците на МВР ја провалил акцијата, тоа нека се запраша началството во МВР,претерано трула штица имаат во своите редови.
После спектакуларното апсење на А.И од страна на специјалците на МВР кај безиската пумпа „Окта“ во Охрид на улица Железничка , не им останува ништо друго , туку по пат ,сега на ново соопштение ,јавно да му се извинат на охриѓанецот А.И,со цел да спречат тужба од А.И спрема МВР,а дотогаш ,во иднина кога МВР планира да прави вакви спектакуларни акции на апсење на рекла казала докази….

За повеќе информации на следниот линк:https://ohridsky.com/2020/10/12/%d0%bc%d0%b2%d1%80-%d1%81%d0%b5-%d0%bf%d0%be%d1%81%d1%80%d0%b0%d0%bc%d0%be%d1%82%d0%b8-%d0%b2%d0%be-%d0%be%d1%85%d1%80%d0%b8%d0%b4-%d0%b4%d0%b0%d0%bb%d0%b8-%d0%bd%d0%b5%d1%87%d0%b8%d0%b8-%d0%bb%d0%b8/?fbclid=IwAR1HFcbsVH__LmI7Z3fEZwhpOPdCOvq52nBhrz602C84qIyV62MXnuiPtIU

ohridsky

- Реклами -