15.8 C
Ohrid
среда, мај 22, 2024
ПочетнаМакедонијаТурчин кој продава македонски пиперки во Шведска: Ако напишам Северна пиперка никој...

Турчин кој продава македонски пиперки во Шведска: Ако напишам Северна пиперка никој нема да ми купи, и во лице ќе ми ги фрлат !!!!

Цената е 17,95 шведски круни, или нешто над 106 македонски денари за килограм, а во описот пишува Македонска паприка 1 класа.

Продавачот на тезгата бил Турчин по националност, а кога Горан зборувал со него, тој му рекол дека не смее да напише “северна” затоа што така не би продал ниту еден килограм.

“Се е кажано, се е до свеста”, напиша Горан на фотографијата.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

„Не сум бил во бегство и не смеам да зборувам за истрагата“, вели Палевски !!

Денеска во Основниот кривичен суд, пред судија на претходна постапка беше спроведен Љупчо Палевски Палчо, првоосомничен за убиство на Вања Ѓорчевска и Панче Жежоски. Палевски...

Палевски спроведен пред судија на претходна постапка

Љупчо Палевски Палчо попладнево е однесен пред судија на претходна постапка. Палевски е осомничен дека за убиствата на Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски. Тој е...

ДНК снимија песна во чест на починатите пријатели Мирко и Марјан

Популарното дуо ДНК ја промовираше новата песна ,,Животе брате” која е создадена во чест на нивните пријатели Мирко Петровски и Марјан Михајловски Маци, кои...

Тело на маж извлечено од Вардар кај Камени мост – засега не е познат неговиот идентитет

Според изјавите на очевидците, телото на мажот било извлечено од страна на полицијата, во строгиот центарот на градот – помеѓу Камениот мост и мостот...