30.9 C
Ohrid
недела, август 1, 2021
Почетна Македонија Димова: 90.000 евра не се за набавка на 2 возила туку за...

Димова: 90.000 евра не се за набавка на 2 возила туку за 3 годишен лизинг на две возила

Translate (Eng):[gtranslate]

Директѕоркатѕа на Националната агенција за европски образовни програми и мобилност, Лидија Димова, на денешната прес-конференција ги отфрли, според неа, шпекулациите дека за купување на две возила биле потрошени околу 90.000 евра.

Димова објасни дека се јавила во Брисел да побара одобрување за набавка на возила. Но оттаму добила одговор дека возила не може да се купат туку само да се земат на лизинг.

Оттаму, цифрите од 45.327 и 43.576 евра биле исплатени за тригодишен лизинг на возилата.

РЕКЛАМА

 

- Реклами -