30.9 C
Ohrid
недела, август 1, 2021
Почетна Македонија Емел Рамковска: Заради режимот на Груевски лежев 6 години во затвор, па...

Емел Рамковска: Заради режимот на Груевски лежев 6 години во затвор, па моравме да го лажеме нашето дете дека сум во странство, на службено патување. (Видео)

Translate (Eng):[gtranslate]

Емел Рамковска во дебатниот магазин „Клик Плус“ на ТВ21 зборуваше за тоа како изгледа мајчинството од затвор. Вели дека на дететото морале да му кажуваат разни формулации за тоа каде е мајка му.-Ништо што можеш да кажеш на едно дете, не трае 2,5 години. Првото беше пасош изгубен, па потоа на пат сум, но таа приказна не можеш да ја одржуваш толку години, рече Рамковска.

РЕКЛАМА
- Реклами -