19.9 C
Ohrid
сабота, мај 25, 2024
ПочетнаМакедонијаЕмел Рамковска: Заради режимот на Груевски лежев 6 години во затвор, па...

Емел Рамковска: Заради режимот на Груевски лежев 6 години во затвор, па моравме да го лажеме нашето дете дека сум во странство, на службено патување. (Видео)

Емел Рамковска во дебатниот магазин „Клик Плус“ на ТВ21 зборуваше за тоа како изгледа мајчинството од затвор. Вели дека на дететото морале да му кажуваат разни формулации за тоа каде е мајка му.-Ништо што можеш да кажеш на едно дете, не трае 2,5 години. Првото беше пасош изгубен, па потоа на пат сум, но таа приказна не можеш да ја одржуваш толку години, рече Рамковска.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Вучиќ: Ме погоди тоа што Северна Македонија гласаше за резолуцијата за Сребреница

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, синоќа во Белград изјави дека е погоден од гласањето на резолуцијата за Сребреница од Северна Македонија во Генералното собрание...

82-годишен дедо истепал 66-годишен Скопјанец.

На 23.05.2024 во 13.00 часот во СВР Скопје, А.Ј.(66) од Скопје пријавил дека околу 12.00 часот во неговиот двор, на подрачјето на Гази Баба,...

Матурант ја предизвикал ноќната сообраќајка во Штип

Матурант ја предизвикал ноќната сообраќајка во Штип Матурант ја предизвикал сообраќајната несреќа што синоќа по полноќ се случи на ул. „Гоце Делчев“ на влезот од...

Велосипедистите в недела ќе возат во чест на Васил Јанкула-Нашиот Преспански херој !!!

Оваа недела со почеток од 9 часот велосипедистите од цела Македонија ќе возат околу Охридско езеро во чест и сеќавање на Васил Јанкула познат...