16.9 C
Ohrid
понеделник, мај 20, 2024
ПочетнаЗабава''И Оливер Спасовски се повлекува од политика, ќе отворал фризерски салон''

”И Оливер Спасовски се повлекува од политика, ќе отворал фризерски салон”

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, по примерот на неговиот сопартиец и поранешен министер за администрација и информатичко општество, Дамјан Манчевски, реши да се повлече од својата функција во Владата и кариерата да ја продолжи во приватниот сектор.

– Фризурите се моја пасија уште од тинејџерските денови. Тие што ме паметат од тој период знаат дека секогаш сум посветувал особено внимание на мојата коса, имиџ кој ме следи и ден денес. Токму затоа, сметам дека сум доволно зрел да го остварам својот тинејџерски сон и својот талент да го споделам со другите. – рече Спасовски во обраќањето до јавноста.

Одлуката за повлекувањето му ја соопштил на својот шеф, вицепремиерот Артан Груби, кој му посакал многу успех во понатамошната работа и му честитал на храброста да ги следи своите детски соништа, а како подарок за полесен почеток на новата работа му доделил грант од 200 000 евра од програмата Еразмус+.

Текстот е измислен со цел малку да ве насмее во овие тешки денови…

Извор: Коперација

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Ален Деребан: Почитувани стружани, во среда има прегласување, не далат само 300 гласа за уште еден пратеник !

Почитувани стружани, Врз основа на одлуките донесени од Државната изборна комисија (ДИК), потврдени од Управниот Суд, на ден 22.05.2024 година (среда) гласањето ќе се повтори...

Трагично згасна животот на 18 годишен матурант во Македонија

Средното стручно општинско училиште „Моша Пијаде“- Тетово со емотивна објава се прости од својот матурант Елдон Шабани чиј живот згасна на трагичен начин. – Со...

Марија на матурската забава во Берлин се појави во македонска народна носија!

Марија на матурската забава во Берлин се појави во македонска народна носија! Марија со нејзините родители Игор и Бети Кирески со потекло од Гостивар, живеат...

Во завршна фаза градежните активности за партерно уредување на дворот во Охридската Гимназија

Градежните активности за партерно уредување на дворот на гимназијата „Св. Климент Охридски“ кои се одвиваат во овој момeнт се во завршна фаза. Треба да...