16.9 C
Ohrid
среда, септември 22, 2021
Почетна Македонија Сопругата на Мијалков позитивна на корона, тој има висока температура и сува...

Сопругата на Мијалков позитивна на корона, тој има висока температура и сува кашлица

Translate (Eng):[gtranslate]

Сопругата на Мијалков позитивна на корона, тој има висока температура и сува кашлицаСудењето за „Таргет Тврдина“ денеска беше одложено откако адвокатот на прво обвинетиот Сашо Мијалков, Љупчо Шврговски изјави дека неговиот клиент имал температура и сува кашлица, а неговата сопруга, примабалерината Александра Мијалкова е заразена со коронавирус.

Додаде дека Мијалков денеска ќе прави тест за Ковид-19.

Обвинета во овој предмет покрај Мијалков е поранешната министерка за внатрешни работи, Гордана Јанкуловска и неколку вработени во поранешното УБК.

РЕКЛАМА

Тие се товарат за нелегално прислушување на над четири илјади телефонски броеви во периодот меѓу 2008 и 2015 година.

- Реклами -