Сопругата на Мијалков позитивна на корона, тој има висока температура и сува кашлица

Сопругата на Мијалков позитивна на корона, тој има висока температура и сува кашлицаСудењето за „Таргет Тврдина“ денеска беше одложено откако адвокатот на прво обвинетиот Сашо Мијалков, Љупчо Шврговски изјави дека неговиот клиент имал температура и сува кашлица, а неговата сопруга, примабалерината Александра Мијалкова е заразена со коронавирус.

Додаде дека Мијалков денеска ќе прави тест за Ковид-19.

Обвинета во овој предмет покрај Мијалков е поранешната министерка за внатрешни работи, Гордана Јанкуловска и неколку вработени во поранешното УБК.

Тие се товарат за нелегално прислушување на над четири илјади телефонски броеви во периодот меѓу 2008 и 2015 година.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here