-0.1 C
Ohrid
вторник, ноември 30, 2021
Почетна Македонија Говорот на омраза не ја одмина ниту смртта на 32 годишниот доктор:...

Говорот на омраза не ја одмина ниту смртта на 32 годишниот доктор: „Еден комуњар помалку“

Translate (Eng):[gtranslate]

Ниту смртта на младиот пулмолог Трајче Нешковски не ги одмина експлицитните коментари, полни со говор на омраза. Додека пријателите, пациентите и сопартијците за последен пат се поздравуваа со својот другар на социјалните мрежи, откако вчера младиот живот згасна по сообраќајна несреќа, пристигнаа и крајно нечувствителни коментари како „еден комуњар помалку“, „на сите од СДСМ им го посакувам тоа“, „пијан бил“, „не е од нашата земја“…, објави Фронтлајн.мк.

РЕКЛАМА