30.9 C
Ohrid
четврток, јули 29, 2021
Почетна Македонија Потпретседателот на владата, Љупчо Николовски: Јас лично ќе ја разрешам Лидија Димова...

Потпретседателот на владата, Љупчо Николовски: Јас лично ќе ја разрешам Лидија Димова заради магарињата и фризерските салони.

Translate (Eng):[gtranslate]

Потпретседателот на владата, Љупчо Николовски, вечерва најави дека ќе побара разрешување на директорката на Националната агенција за европски програми, Лидија Димова, на седницата на владата идниот вторник по скандалот со грантовите во вредност од 270.000 евра доделени на компанијата„В.Е.З. Трејд“ на извесен Зоран Златковски.

„Димова треба да поднесе политичка и морална одговорност, а понатаму институциите нека си ја тераат постапката со почитување на презумпцијата на невиност“, изјави Николовски во емисијата „Клик плус“ на ТВ21.

РЕКЛАМА
- Реклами -