13.9 C
Ohrid
среда, мај 22, 2024
ПочетнаЗабаваПратениците го исфрлија нивниот колега од Собранието бидејќи не носел заштитна маска....

Пратениците го исфрлија нивниот колега од Собранието бидејќи не носел заштитна маска. (Видео)

Видео снимката на која може да се види како исфрлуваат пратеник од италијанскиот парламент стана вирална на социјалните мрежи.

На снимката може да се види како неколку лица го изнесуваат пратеникот од салата, а корисник на „ТикТок“ објави дека пратеникот се изнесува затоа што не носи заштитна маска. Поради тоа, видеото стана вирално, а илјадници луѓе го споделија објаснувајќи дека тоа се случува кога политичар во Италија не ги почитува правилата против ширењето на коронавирусот.

Меѓутоа, пратеникот не е исфрлен од седницата поради неносење на заштитна маска.

Имено, станува збор за инцидент кој се случил пред крајот на јуни, кога пратеникот Виторио Зграби беше изнесен од салата на парламентот не затоа што не носел заштитна маска, туку поради тоа што навредил други пратеници.


точка

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

„Не сум бил во бегство и не смеам да зборувам за истрагата“, вели Палевски !!

Денеска во Основниот кривичен суд, пред судија на претходна постапка беше спроведен Љупчо Палевски Палчо, првоосомничен за убиство на Вања Ѓорчевска и Панче Жежоски. Палевски...

Палевски спроведен пред судија на претходна постапка

Љупчо Палевски Палчо попладнево е однесен пред судија на претходна постапка. Палевски е осомничен дека за убиствата на Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски. Тој е...

ДНК снимија песна во чест на починатите пријатели Мирко и Марјан

Популарното дуо ДНК ја промовираше новата песна ,,Животе брате” која е создадена во чест на нивните пријатели Мирко Петровски и Марјан Михајловски Маци, кои...

Тело на маж извлечено од Вардар кај Камени мост – засега не е познат неговиот идентитет

Според изјавите на очевидците, телото на мажот било извлечено од страна на полицијата, во строгиот центарот на градот – помеѓу Камениот мост и мостот...