30.9 C
Ohrid
четврток, јули 29, 2021
Почетна Забава Пратениците го исфрлија нивниот колега од Собранието бидејќи не носел заштитна маска....

Пратениците го исфрлија нивниот колега од Собранието бидејќи не носел заштитна маска. (Видео)

Translate (Eng):[gtranslate]

Видео снимката на која може да се види како исфрлуваат пратеник од италијанскиот парламент стана вирална на социјалните мрежи.

На снимката може да се види како неколку лица го изнесуваат пратеникот од салата, а корисник на „ТикТок“ објави дека пратеникот се изнесува затоа што не носи заштитна маска. Поради тоа, видеото стана вирално, а илјадници луѓе го споделија објаснувајќи дека тоа се случува кога политичар во Италија не ги почитува правилата против ширењето на коронавирусот.

Меѓутоа, пратеникот не е исфрлен од седницата поради неносење на заштитна маска.

РЕКЛАМА

Имено, станува збор за инцидент кој се случил пред крајот на јуни, кога пратеникот Виторио Зграби беше изнесен од салата на парламентот не затоа што не носел заштитна маска, туку поради тоа што навредил други пратеници.


точка

- Реклами -