10.9 C
Ohrid
недела, февруари 25, 2024
ПочетнаСветДоналд Трамп: Само Исус Христос е попознат од мене.

Доналд Трамп: Само Исус Христос е попознат од мене.

Само Исус Христос е попознат од мене, рече американскиот претседател Доналд Трамп, за време на предизборен митинг во Северна Каролина.

Видеото од говорот е објавено на Јутјуб каналот на Индепендент.

– Еднаш ми рекоа: Ти си најпознатата личност во светот во моментов. Реков дека не е така. И прашаа кој е попознат. Јас одговорив дека тоа е Исус Христос, рече тој.

Трамп потоа погледнува кон небото и вели: „Не е ни блиску“.

fokus

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

ДУИ во програмата планира 4 часа работно време во петок

Секој петок на работа до 13 часот. Партијата ДУИ со предлог, петоците да се работат со скратено работно време. Целта е велат,...

Трамп: Црнците ме сакаат бидејќи сум дискриминиран како нив

Кандидатот за уште еден претседателски мандат во Белата куќа тврди дека неговата поддршка меѓу Афроамериканците пораснала поради неговите четири кривични случаи и за тоа...

Јована Тренчевска: Би испила кафе со Александар Македонски за да му го покажам Скопје 2014

Тренчевска: Би испила кафе со Александар Македонски за да му го покажам Скопје 2014. Претседателката на форум на жени на Социјалдемоктратскиот сојуз на Македонија, Јована...

Сите нудат кандидати, само Вевчани нуди Господин за претседател, Господин Попоски собира потписи за кандидатура

Вевчанецот Господин Попоски започна да собира потписи за кандидатура и за Супер радио и OhridPress изнесе дел и од неговите ставови и зошто се...