Доналд Трамп: Само Исус Христос е попознат од мене.

Само Исус Христос е попознат од мене, рече американскиот претседател Доналд Трамп, за време на предизборен митинг во Северна Каролина.

Видеото од говорот е објавено на Јутјуб каналот на Индепендент.

– Еднаш ми рекоа: Ти си најпознатата личност во светот во моментов. Реков дека не е така. И прашаа кој е попознат. Јас одговорив дека тоа е Исус Христос, рече тој.

Трамп потоа погледнува кон небото и вели: „Не е ни блиску“.

fokus

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here