12 C
Ohrid
четврток, мај 23, 2024
ПочетнаМакедонијаКараџовски: Гледаме по 4 на маса седнати, добиваат сметка и на крај...

Караџовски: Гледаме по 4 на маса седнати, добиваат сметка и на крај испаѓа свадба – не сме дозволиле вакви свечености!

По утринскиот брифинг во Комисијата за заразни болести се обрати и претседателот на истата д-р Жарко Караџовски кој уште еднаш за граѓаните ги повторуваше мерките за заштита од коронавирусот. Вели дека други мерки нема, а доколку има да му се соопштат и тој ќе ги спроведе.

Потенцираше дека свадбите се забранети и никој не дал согласност за истите да се организираат, но додава дека на социјалните мрежи се гледаат како по четири лица седат на маса, добиваат сметка и на крај тоа испаѓа дека е свадба.

Краџовски апелираше да се почитуваат мерките, а овој есенски бран рече дека е подранет според нивните прогнози.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Околу 400 матуранти од средните училишта во Охрид беа дел од манифестацијата „Матурска парада“ што денес точно напладне се одржа на плоштадот „Св. Климент...

Околу 400 матуранти од средните училишта во градов беа дел од манифестацијата „Матурска парада“ што денес точно напладне се одржа на плоштадот „Св. Климент...

Вечерва успешно заврши турнирот во мал фудбал ,,Св. Никола Требеништа

Вечерва успешно заврши турнирот во мал фудбал ,,Св. Никола 2024-Тррбеништа”! Победник на овој турнир е екипата на Мирани Аг која што во финалето беше...

Жена си е жена: Давкова ги отворила сите прозорци во Вила Водно за да луфтира, истите претходно биле затворени ради безбедносни причини !!!

Новата претседателка веднаш направила „генералка“ на Вила Водно. Меѓу првите работи кои ги направила, ги отворила сите прозорци на Вилата за да влезе чист...

Ковачевски се повлече од претседателската функција на СДСМ

Димитар Ковачевски на денешната седница на партискиот Извршен одбор официјално го потврдил повлекувањето од функцијата претседател на СДСМ и побарал свикување конгрес и организирање...