30.9 C
Ohrid
среда, јуни 23, 2021
Почетна Македонија Поле 13 години од трагичната смрт,Тоше Проески доби достојно вечно почивалиште.

Поле 13 години од трагичната смрт,Тоше Проески доби достојно вечно почивалиште.

Translate (Eng):[gtranslate]

Новиот објект покрај гробот на Тоше се градеше изминатава година. Со 10 милиони денари пари издвоени од владата. Новото вечно почивалиште со спомен куќата преставуваат целина која му дава посебен белег на големиот верник во бога на големиот хуманист Тоше Проески.

Времето одминува. Но делото на Проески на неговата музика на она што зад себе го остави во текот на својот краток живот вечно ќе живеат и во срцата на своите сограѓани и меѓу неговите балкански поддржувачи.

Денеска тагуваа сите кои беа на Гумење а дождот само ги надополни непресушените солзи за музичката по ѕвезда Тоше Проески.

РЕКЛАМА
- Реклами -