15.4 C
Ohrid
петок, јуни 18, 2021
Почетна Свет Првпат по 70 години во САД ќе биде егзекутирана жена

Првпат по 70 години во САД ќе биде егзекутирана жена

Translate (Eng):[gtranslate]

Во САД, првпат по 70 години, ќе биде егзекутирана жена, која е осудена на смрт на сојузно ниво, соопшти американското Министерство за правда.

Пресудата ќе биде извршена на 8 декември. Осудената Лиза Монтомери е прогласена за виновна поради свирепото убиство на бремена жена во 2004 година. Егзекуцијата ќе биде извршена со смртоносна инјекција во американската сојузна држава Индијана.

РЕКЛАМА
- Реклами -