15.4 C
Ohrid
петок, јуни 18, 2021
Почетна Македонија Страв од коронавирусот или нема повеќе кревети? На пациент во Струмица му...

Страв од коронавирусот или нема повеќе кревети? На пациент во Струмица му се дава медицинска помош пред болничките врати.

Translate (Eng):[gtranslate]

Страв од  Ковид-19 или нема повеќе болнички кревети? Но сепак доволно говори едно видео кои редакцкиите на Фактор и Хаштаг го добија од наш читател од Струмица.

Според неговите тврдења, станува збор за струмичката болница, која поради преполнетите капацитети, не може да ги собере сите граѓани, па на дел им се дава инфузија, односно медицинска помош и надвор од болницата, односно точно пред нејзиниот влез.

Она што може да се види, е дека веројатно станува збор за помлад пациент, за кого можеби и нема потреба од целосна хоспитализација.

РЕКЛАМА
- Реклами -