15.4 C
Ohrid
петок, јуни 18, 2021
Почетна Македонија ''Еден е паметот''- 25 годишно момче од Дебар заборавило да се врати...

”Еден е паметот”- 25 годишно момче од Дебар заборавило да се врати во затворот.

Translate (Eng):[gtranslate]

На 16 октомври од страна на полициски службеници на ОВР Дебар, врз основа на судска наредба, лишен е од слобода E.K. (25) од Дебар, за доиздржување казна затвор од три години и седум месеци во Казнено-поправната установа Затвор Идризово.

Како што информира МВР, за него била распишана потерница за осудено лице кое избегало од затвор, осудено на седум години и шест месеци затвор за сторено кривично дело по чл. 236, ст.1 од Кривичниот законик

РЕКЛАМА
- Реклами -