19.9 C
Ohrid
недела, мај 19, 2024
ПочетнаМакедонијаД-р Ненад Лазаров распали по Миа Костова: Со уличарки повеќе нема да...

Д-р Ненад Лазаров распали по Миа Костова: Со уличарки повеќе нема да се објаснувам за медицина

Тој преку кратки статуси, укажуваше од потребата за почитување на мерките, бидејќи уште од почетокот на оваа пандемиска криза, многумина се потсмеваа, или не веруваа во корона вирусот.

Денес, д-р Лазаров напиша нов статус и како што појасни, повеќе нема да се занимава, односно да разговара за медицина со уличарки:

„Специјализација по гинекологија почнав во 2014 година, приватна, една година од кога завршив турнуси не полагам специјалистички бидејќи должев скоро 8000 евра на факултетот, плус 1000 за испитот, не ми е татко ми ни директор ниту професор.

Се згрбавив од работа 6 години по 14 часа, секој ден прва смена на ГАК па смена кај мене во ординација, 24 часа дежурства (повеќе од 200), операции куп, породени трудници, едукации вон курикулум, АСМЛ ја градевме од 0… Петар растеше паралелно.

И еве, денес имам голема ординација, собрав мање више пари да ја платам специјализацијата и ќе полагам наскоро, само опуштено.

За медицина и моја компетенција во медицина со уличарки нема да се објаснувам ни збор повеќе. Ниту за било што друго.“

galama

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Ален Деребан: Почитувани стружани, во среда има прегласување, не далат само 300 гласа за уште еден пратеник !

Почитувани стружани, Врз основа на одлуките донесени од Државната изборна комисија (ДИК), потврдени од Управниот Суд, на ден 22.05.2024 година (среда) гласањето ќе се повтори...

Трагично згасна животот на 18 годишен матурант во Македонија

Средното стручно општинско училиште „Моша Пијаде“- Тетово со емотивна објава се прости од својот матурант Елдон Шабани чиј живот згасна на трагичен начин. – Со...

Марија на матурската забава во Берлин се појави во македонска народна носија!

Марија на матурската забава во Берлин се појави во македонска народна носија! Марија со нејзините родители Игор и Бети Кирески со потекло од Гостивар, живеат...

Во завршна фаза градежните активности за партерно уредување на дворот во Охридската Гимназија

Градежните активности за партерно уредување на дворот на гимназијата „Св. Климент Охридски“ кои се одвиваат во овој момeнт се во завршна фаза. Треба да...