16.7 C
Ohrid
вторник, септември 28, 2021
Почетна Македонија Заев за венчавката на Богдановиќ - Ако имало провокација ја осудувам -...

Заев за венчавката на Богдановиќ – Ако имало провокација ја осудувам – ама ние сме авангардата

Translate (Eng):[gtranslate]

Во врска со венчавката на Богдановиќ премиерот  Заев порача дека Северна Македонија ги поддржува своите соседи, на прашање за тоа дали ќе бара одговорност од градоначалникот на Општина Центар, Саша Богдановиќ во Косово.

„Јас внимателно ги читав изјавите на градоначалникот на Центар. Тој тврди дека се оградува од поединци кои присуствувале на нивниот венчален момент. Ако имало порака на провокација, јас ја осудувам. Ние сме авангарда за „Едно општество за сите“. Ние нашите соседи ги поддржуваме“, додаде Заев.

 

РЕКЛАМА

 

- Реклами -