16.9 C
Ohrid
понеделник, мај 20, 2024
ПочетнаМакедонијаЗаев за венчавката на Богдановиќ - Ако имало провокација ја осудувам -...

Заев за венчавката на Богдановиќ – Ако имало провокација ја осудувам – ама ние сме авангардата

Во врска со венчавката на Богдановиќ премиерот  Заев порача дека Северна Македонија ги поддржува своите соседи, на прашање за тоа дали ќе бара одговорност од градоначалникот на Општина Центар, Саша Богдановиќ во Косово.

„Јас внимателно ги читав изјавите на градоначалникот на Центар. Тој тврди дека се оградува од поединци кои присуствувале на нивниот венчален момент. Ако имало порака на провокација, јас ја осудувам. Ние сме авангарда за „Едно општество за сите“. Ние нашите соседи ги поддржуваме“, додаде Заев.

 

 

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Ален Деребан: Почитувани стружани, во среда има прегласување, не далат само 300 гласа за уште еден пратеник !

Почитувани стружани, Врз основа на одлуките донесени од Државната изборна комисија (ДИК), потврдени од Управниот Суд, на ден 22.05.2024 година (среда) гласањето ќе се повтори...

Трагично згасна животот на 18 годишен матурант во Македонија

Средното стручно општинско училиште „Моша Пијаде“- Тетово со емотивна објава се прости од својот матурант Елдон Шабани чиј живот згасна на трагичен начин. – Со...

Марија на матурската забава во Берлин се појави во македонска народна носија!

Марија на матурската забава во Берлин се појави во македонска народна носија! Марија со нејзините родители Игор и Бети Кирески со потекло од Гостивар, живеат...

Во завршна фаза градежните активности за партерно уредување на дворот во Охридската Гимназија

Градежните активности за партерно уредување на дворот на гимназијата „Св. Климент Охридски“ кои се одвиваат во овој момeнт се во завршна фаза. Треба да...