19.9 C
Ohrid
сабота, мај 25, 2024
ПочетнаЗабаваКако што тргнаа овие ќе излезе дека Бугарија е до Кина: ...

Како што тргнаа овие ќе излезе дека Бугарија е до Кина: Слушнете ја новата песна ”Бугарија цела да е секој да ја знае”

Бугарската пејачката Глорија ја препеа македонската песна со патриотска содржина „Едно име имаме”, а сега новосоздадена песна со патриотска содржина за нашиот источен сосед, пишува биографија во која открива дека сакала само тројца мажи во животот и дека сигурно се разминала со принцот на бел коњ.

– „Една вера имаме, еден живот имаме. Б’лгарија цела да е, секој да ја знае! Ако некој рече дека Б’лгарија е мала, има уште 8 дела за да биде цела!!?” – пее Глорија во својата верзија.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Вучиќ: Ме погоди тоа што Северна Македонија гласаше за резолуцијата за Сребреница

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, синоќа во Белград изјави дека е погоден од гласањето на резолуцијата за Сребреница од Северна Македонија во Генералното собрание...

82-годишен дедо истепал 66-годишен Скопјанец.

На 23.05.2024 во 13.00 часот во СВР Скопје, А.Ј.(66) од Скопје пријавил дека околу 12.00 часот во неговиот двор, на подрачјето на Гази Баба,...

Матурант ја предизвикал ноќната сообраќајка во Штип

Матурант ја предизвикал ноќната сообраќајка во Штип Матурант ја предизвикал сообраќајната несреќа што синоќа по полноќ се случи на ул. „Гоце Делчев“ на влезот од...

Велосипедистите в недела ќе возат во чест на Васил Јанкула-Нашиот Преспански херој !!!

Оваа недела со почеток од 9 часот велосипедистите од цела Македонија ќе возат околу Охридско езеро во чест и сеќавање на Васил Јанкула познат...