13.9 C
Ohrid
среда, мај 22, 2024
ПочетнаМакедонијаВо скопските општини Шуто Оризари и Сарај има убедливо најмал број на...

Во скопските општини Шуто Оризари и Сарај има убедливо најмал број на активни случаи на корона вирус !!!

Скопските општини Шуто Оризари и Сарај имаат убедливо најмал број на активни
случаи на корона вирус, само по 16 заразени од опасниот вирус додека во Скопје има
2.751 активен случај.
Наспроти ова, општина Аеродром и натаму е подрачје на кое има најмногу случаеви –
552. Следат Центар со 454, Карпош со 446, Кисела Вода со 310, Гази Баба со 307,
Ѓорче Петров со 220, Чаир со 123 и Бутел со 113.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

„Не сум бил во бегство и не смеам да зборувам за истрагата“, вели Палевски !!

Денеска во Основниот кривичен суд, пред судија на претходна постапка беше спроведен Љупчо Палевски Палчо, првоосомничен за убиство на Вања Ѓорчевска и Панче Жежоски. Палевски...

Палевски спроведен пред судија на претходна постапка

Љупчо Палевски Палчо попладнево е однесен пред судија на претходна постапка. Палевски е осомничен дека за убиствата на Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски. Тој е...

ДНК снимија песна во чест на починатите пријатели Мирко и Марјан

Популарното дуо ДНК ја промовираше новата песна ,,Животе брате” која е создадена во чест на нивните пријатели Мирко Петровски и Марјан Михајловски Маци, кои...

Тело на маж извлечено од Вардар кај Камени мост – засега не е познат неговиот идентитет

Според изјавите на очевидците, телото на мажот било извлечено од страна на полицијата, во строгиот центарот на градот – помеѓу Камениот мост и мостот...