17.4 C
Ohrid
понеделник, септември 20, 2021
Почетна Македонија Детенце продава смоки во Скопје со цел да и помогне на својата...

Детенце продава смоки во Скопје со цел да и помогне на својата болна мајка !!!

Translate (Eng):[gtranslate]

Ова детенце продава смоки само за да и помогне на мама дома
Едно најпрекрасно дете со сини очиња, другар на нашите деца кои секојдневно ги шетаме во Градски парк Скопје, продава смоки, тефтерчиња, чоколатца…
Ве молам не го одминувајте, најсмејте му се и купете нешто за 15-20 ден, тоа е единствен негов начин за да се прехрани.
Со мајка му живеат сами во многу многу лоши услови, Ве молам да му помогнеме .
Верувајте ми дека ќе го засакате од прва, нема да ви се верува колку воспитано дете е со најчиста душа што за жал е реткост во овој лажен свет.
(Ликот намерно го сокрив бидејќи сепак е малолетен, но секогаш е таму, во првиот дел кај кафињата)
Ве молам споделете и не го одминувајте, купете смоки за 15ден.No description available.

РЕКЛАМА
- Реклами -