18.9 C
Ohrid
недела, јуни 13, 2021
Почетна Македонија Драма во Скопје: Прво удрил полицаец па побегнал, но кога го пронашла...

Драма во Скопје: Прво удрил полицаец па побегнал, но кога го пронашла полицијата била нападната и од неговите другари !!!

Translate (Eng):[gtranslate]

На 20.10.2020 во 20.30 часот во Скопје на ул.„Ѓорче Петров“ патничко возило „ауди“, со скопски регистарски ознаки, управувано од А.А.(26) од с.Кондово, не застанало на даден знак и со возилото удрило полициски службеник, кој преземал службени дејства, информираше МВР.

По преземени мерки од полициски службеници А.А. бил пронајден. Според пријавеното, потоа повеќе лица физички нападнале полициски службеници. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

РЕКЛАМА
- Реклами -