9.3 C
Ohrid
понеделник, декември 6, 2021
Почетна Македонија Државата ќе набави 100 нови лаптопи за пратениците да работаат од дома...

Државата ќе набави 100 нови лаптопи за пратениците да работаат од дома !!!

Translate (Eng):[gtranslate]

Собранието на Република Северна Македонија склучи договор за набавка на сто преносни компјутери.

Собранискиот спикер Талат Џафери ставил потпис на договор за набавка на преносни компјутери за пратениците.

Собранието на Република Северна Македонија склучи договор за набавка на сто преносни компјутери. Се работи за моделот HP EliteBook 735 G6 Notebook PC, а според набавката, еден лаптоп чини 56 445 денари или 917 евра, без вклучен ДДВ, пишува порталот „360 степени“.

РЕКЛАМА

Договорот е склучен со ИТ-компанијата „Неоком“. Таа е должна во рок од 60 дена да ги испорача лаптопите, кои треба веднаш да бидат приспособени за работа и на секој од нив на декстопот да има документ со упатство за користење.