17.9 C
Ohrid
недела, мај 19, 2024
ПочетнаМакедонијаИ покрај усвојување на мерките автобусите да возат за 50% помалку патници,...

И покрај усвојување на мерките автобусите да возат за 50% помалку патници, тие преполни со патници и денес !!

И покрај новите мерки што ги донесе владата за преполовен капацитет во јавниот превоз. Автобусот со кој патуваше нашата телевизиска екипа беше преполн со патници. Возачот Душан Наумовски вели дека оваа линија е секогаш полна, но додава дека дури и по пополнување на 50% од капацитетот, тој не може да ги врати граѓаните пред вратата на автобусот.

Граѓаните што ги анкетиравме велат дека добро решение е да се удвои бројот на автобуси.No description available.No description available.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Марија на матурската забава во Берлин се појави во македонска народна носија!

Марија на матурската забава во Берлин се појави во македонска народна носија! Марија со нејзините родители Игор и Бети Кирески со потекло од Гостивар, живеат...

Во завршна фаза градежните активности за партерно уредување на дворот во Охридската Гимназија

Градежните активности за партерно уредување на дворот на гимназијата „Св. Климент Охридски“ кои се одвиваат во овој момeнт се во завршна фаза. Треба да...

Сиљановска Давкова назначи нов генерален секретар, познатиот новинар ќе биде негов заменик

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова ги има првите кадровски решенија за во Вила Водно. Досегашниот генерален секретар Миле Бошњаковски и неговите заменици Билјана Радева и...

Деветмесечно бебе почина во Општата болница во Охрид.

Деветмесечно бебе почина во Општата болница во Охрид. Портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски вели дека случајот е пријавен во полиција вчера во 08:10 часот. -...