18.9 C
Ohrid
недела, јуни 13, 2021
Почетна Македонија Вкупно 110 вработени во МВР зразени со коронавирусот !!!

Вкупно 110 вработени во МВР зразени со коронавирусот !!!

Translate (Eng):[gtranslate]

Вкупно 110 вработени во Министерството за внатрешни работи во моментот се заразени со Ковид-19, поради што се наоѓаат во изолација.

Од МВР за „Фокус“ велат дека бројот на заразени во изминатиот период се движи од 80 до 120, а според последните падатоци од 7 часот утринава, активно заразени се 110 вработени.

Комисијата за заштита од заразни болести пред неколку дена и предложи на Владата државната и јавната администрација да работи во смени или онлајн.

РЕКЛАМА
- Реклами -