7.9 C
Ohrid
сабота, септември 25, 2021
Почетна Свет Додека полицијата кај нас пишува казни за семeјни собири, во Албанија се...

Додека полицијата кај нас пишува казни за семeјни собири, во Албанија се фаќа на оро со зетот и невестата !!!

Translate (Eng):[gtranslate]

Додека кај нас се вршат присилни наплати и се зголемуваат казните за време на пандемија и економска криза, Владата во соседна Албанија донесе одлука да им ги прости сите казни на граѓаните изречени во периодот на пандемијата.

Имено, албанската Влада донесе одлука со која до 15-ти идниот месец ќе им бидат вратени на граѓаните парите наплатени на име казни, одземените лиценци за работа, возачки дозволи и возила,кои биле изречени во период на пандемија, поради непочитување на пропишаните мерки. Исто така на интернет се појави видео од соседна Албанија кое е снимено неодамна, каде што полицијата се весели со зетот и невестата. 🙂

тата.

РЕКЛАМА
- Реклами -