22.8 C
Ohrid
среда, јули 28, 2021
Почетна Македонија Дурловски: Не можам да гледам повеќе неправдини па затоа официјално го напуштам...

Дурловски: Не можам да гледам повеќе неправдини па затоа официјално го напуштам Собранието!!!

Translate (Eng):[gtranslate]

Претеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Дурловски го напушта Собранието. Тој оваа вест, ја соопшти на социјалната мрежа Фејсбук, доцна вечерва.

„Националните интереси, правда за неправедно прогонетите и нормална држава за нашите деца беа/се мои приоритети. Пратеничката фотеља боде кога политичката прагма станува поважна од моралот. Затоа, го напуштам Собранието на Република Македонија, а на колегите од Коалицијата „За обнова на Македонија“ им посакувам истрајност, доследност, мудрост, којашто сум сигурен дека ја имаат“, напиша Дурловски.

РЕКЛАМА
- Реклами -