0.9 C
Ohrid
среда, јануари 26, 2022
Почетна Македонија Мила Царовска: Нема да се расфрламе со пари за да ги грееме...

Мила Царовска: Нема да се расфрламе со пари за да ги грееме училниците бидеќи наставниците можно е да предаваат онлајн.

Translate (Eng):[gtranslate]

Министерката за образование, Мила Царовска најави дека е можно наставниците да предаваат и онлајн од дома, за како што рече, да не се загрева цела училница за еден наставник.

„Разговараме со градоначалниците за рационализација на средства, да не се расфрламе со пари за загревање на цела училница за еден наставник и тие пари да може да се искористат во набавка на ИТ-уреди“, кажа министерката по посетата на ОУ „Љупчо Сантов“ во Кочани.

РЕКЛАМА