8 C
Ohrid
четврток, ноември 26, 2020
Почетна Македонија За жал уште еден доктор ја изгуби битката од последици на коронавирусот...

За жал уште еден доктор ја изгуби битката од последици на коронавирусот – почина д-р Ѓорѓи Денков

Translate (Eng):[gtranslate]

Асоцијацијата на специјализанти и млади лекари АСМЛ на својот Фејсбук профил извести дека денеска на 67-годишна возраст од животот почина познатиот и почитуван хирург од Штип, д-р Ѓорѓи Денков.

Имено, ова е деветтата жртва од медицинската фела во оваа ковид пандемија.

Тие апелираат граѓаните да ги почитуваат мерките за заштита и спречување на ширењето на вирусот.

РЕКЛАМА
- Реклами -