12.9 C
Ohrid
среда, септември 22, 2021
Почетна Македонија Жална Вест - Почина Амди Бајрам

Жална Вест – Почина Амди Бајрам

Translate (Eng):[gtranslate]

Од неговата партија Сојуз на Ромите од Македонија (СРМ) за Канал 5 јавуваат дека тој на 64 годишна возраст починал во клиниката Филип II поради проблеми со срцето.

Неодамна имаше здравствени проблеми па на пратеникот и претседател на Сојузот на Ромите, Амди Бајрам му е ампутирана едната нога.

-Шеќерот си го направи своето, ми беше ампутирана десната нога, до колено. Се чувствувам добро сега, дома сум, моето големо семејство е покрај мене, сите се грижат за мене и ми годи нивното внимание и љубов. Не знаеме што може да ни донесе животот, затоа се вели дека здравјето секогаш треба да ни биде на прво место. Но, јас сум доста амбициозен човек, нема запирање. Чекам да ми заздрави раната, па потоа ќе ставам протеза – изјави тогаш Амди Бајрам

РЕКЛАМА

Нека почива во мир

- Реклами -