Ова е последната фотографија на Амди Бајрам на свадбата на внуката

Фотографијата направена на свадбата на својата внука на кој Амди Бајрам поранешниот пратеник и политичар, е сликан заедно со невестата неговата внука и со зетот.Бајрам починал во клиниката „Жан Митрев“ поради проблеми со срцето.

Пред само неколку дена, на 18 октомври Амди Бајрам направи свадба за внуката Перихан во Истанбул.

Свадбата се случи на брод на Босфор, со над 200 гости од Македонија. Видеа од свадбената веселба на својот Фејсбук профил објави синот на Бајрам, Габриел.

 

 

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here