21.9 C
Ohrid
петок, јуни 18, 2021
Почетна Македонија Во Крупиште приведени 13 мигранти од Авганистан

Во Крупиште приведени 13 мигранти од Авганистан

Translate (Eng):[gtranslate]

Вчера во близина на село Крупиште, општина Карбинци, во населбата Ванчо Прке, биле забележани, а потоа приведени 13 мигранти од Авганистан. Се работи на расчистување на случајот.

РЕКЛАМА
- Реклами -