7.8 C
Ohrid
вторник, ноември 24, 2020
Почетна Македонија Отруени кучиња лежат низ улиците на Струмица

Отруени кучиња лежат низ улиците на Струмица

Translate (Eng):[gtranslate]

Телевизијата Канал ВИС објави фотографии од отруени кучиња во Струмица.

,,Наши сограѓани ни испратија фотографии од отруени кучиња во близина на домот на АРМ , според наши информации труење на кучиња има и на други делови од градот“-информира оваа телевиија.

.Под објавата на ФБ страницата на оваа телевизија, војна меѓу корисниците на социјалните мрежи.

РЕКЛАМА
- Реклами -