0.9 C
Ohrid
среда, јануари 26, 2022
Почетна Македонија Пронајдена граната во Тетово од 80 мм

Пронајдена граната во Тетово од 80 мм

Translate (Eng):[gtranslate]

Вчера во 13 часот во полицијата било пријавено дека во Тетово на место викано „Кале“ била пронајдена минофрлачка граната од 80 милиметри.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Тетово, а од Дирекцијата за заштита и спасување била безбедно подигната, информираат од полицијата.

РЕКЛАМА