15.9 C
Ohrid
недела, мај 19, 2024
ПочетнаМакедонијаКараџовски: Ниту сум мафијаш, ниту пак корумпиран !!!

Караџовски: Ниту сум мафијаш, ниту пак корумпиран !!!

Јас и мојата фамилија не сме корумпирани и не сме мафијаши, особено не се продаваме за ситни пари, рече доктор Караџовски.

На денешната прес конференција, претседателот на Комисијата за заразни болести, доктор Караџовски, рече дека е за строги мерки, бидејќи имал искуство во ЈНА каде се знаело што е ред.

Тој зборувал и за обвиненијата дека добивал големи пари и дека е мафијаш.

“Јас и мојата фамилија, ниту некогаш сме биле, ниту некогаш ќе бидеме мафијаши, ниту корумпирани. Најмалку не се продаваме за ситни пари како што сака некој да прикаже”, вели докторот.

Доктор Караџовски потоа додаде:

“Не дозволувам некој да си игра со нашите фамилии со навредите вперени кон мене и комисијата. Не давам влакно да и фали на комисијата. Таму има професионалци со 30 години искуство. Таму има луѓе кои имаат свои семејства и не дозволуваме некој да не прави мафијаши и корумпирани. Ми кажаа дека имам баснословни пари. Имам автомобил, ене го онде паркиран, кој е стар 18 години. Имам двособен стан, а не хациенда како што се пишуваше.”

Караџовски рече и дека се работи до последните капки пот и дека нема да го остави населението на цедило.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Во завршна фаза градежните активности за партерно уредување на дворот во Охридската Гимназија

Градежните активности за партерно уредување на дворот на гимназијата „Св. Климент Охридски“ кои се одвиваат во овој момeнт се во завршна фаза. Треба да...

Сиљановска Давкова назначи нов генерален секретар, познатиот новинар ќе биде негов заменик

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова ги има првите кадровски решенија за во Вила Водно. Досегашниот генерален секретар Миле Бошњаковски и неговите заменици Билјана Радева и...

Деветмесечно бебе почина во Општата болница во Охрид.

Деветмесечно бебе почина во Општата болница во Охрид. Портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски вели дека случајот е пријавен во полиција вчера во 08:10 часот. -...

Незаконски се гради нов стадион во Тетово, имотот е на државата, а не на општината

Одлуката која што ја донел Советот на Општина Тетово во септември минатата година, со која тетовскиот градски стадион го доделил на трајно користење на...