13.9 C
Ohrid
сабота, септември 18, 2021
Почетна Македонија Миле Jaнакиески не се појави на суд, имал контакт со заболено лице...

Миле Jaнакиески не се појави на суд, имал контакт со заболено лице на Ковид-19

Translate (Eng):[gtranslate]

Екс министерот Миле Јанакиески оди во самоизолација поради контакт со заболен од коронавирус.

Информацијата денеска ја соопшти судијата Осман Шабани на рочиште за случајот „Топлик“.

Јанакиески 14 дена ќе биде во самоизолација, според документот кој беше приложен.

РЕКЛАМА

Наредното рочиште за „Топлик“ е закажано за 18 ноември.

- Реклами -