16.9 C
Ohrid
понеделник, мај 20, 2024
ПочетнаМакедонијаМиле Jaнакиески не се појави на суд, имал контакт со заболено лице...

Миле Jaнакиески не се појави на суд, имал контакт со заболено лице на Ковид-19

Екс министерот Миле Јанакиески оди во самоизолација поради контакт со заболен од коронавирус.

Информацијата денеска ја соопшти судијата Осман Шабани на рочиште за случајот „Топлик“.

Јанакиески 14 дена ќе биде во самоизолација, според документот кој беше приложен.

Наредното рочиште за „Топлик“ е закажано за 18 ноември.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Ален Деребан: Почитувани стружани, во среда има прегласување, не далат само 300 гласа за уште еден пратеник !

Почитувани стружани, Врз основа на одлуките донесени од Државната изборна комисија (ДИК), потврдени од Управниот Суд, на ден 22.05.2024 година (среда) гласањето ќе се повтори...

Трагично згасна животот на 18 годишен матурант во Македонија

Средното стручно општинско училиште „Моша Пијаде“- Тетово со емотивна објава се прости од својот матурант Елдон Шабани чиј живот згасна на трагичен начин. – Со...

Марија на матурската забава во Берлин се појави во македонска народна носија!

Марија на матурската забава во Берлин се појави во македонска народна носија! Марија со нејзините родители Игор и Бети Кирески со потекло од Гостивар, живеат...

Во завршна фаза градежните активности за партерно уредување на дворот во Охридската Гимназија

Градежните активности за партерно уредување на дворот на гимназијата „Св. Климент Охридски“ кои се одвиваат во овој момeнт се во завршна фаза. Треба да...