18.9 C
Ohrid
недела, јуни 13, 2021
Почетна Забава На Месечината пронајдена вода со помош на телескопот Софиа

На Месечината пронајдена вода со помош на телескопот Софиа

Translate (Eng):[gtranslate]

На површината на Месечината е пронајдена вода за првпат со помош на телескопот Софиа, објави администраторот на НАСА, Џим Бриденстајн на својот профил на Твитер.

Тој напиша дека сè уште не е познато дали може да се користи како ресурс.

Деталите за откритието ќе бидат објавени на прес-конференција што ќе се одржи наскоро.

РЕКЛАМА
- Реклами -