12 C
Ohrid
четврток, мај 23, 2024
ПочетнаМакедонијаИ СДСМ си имала своја Силвана Бонева во ликот и делото на...

И СДСМ си имала своја Силвана Бонева во ликот и делото на пратеничката БЕТИ

И СДСМ си имала своја Силвана Бонева во ликот и делото на пратеничката БЕТИ РАБАЏИЕВСКА-НАУМОВСКА , која на име на патни трошоци на релација Ресе-Скопје,Ресен само во 2019 година инкасирала 50,000 евра??

Но скандалот завзема поголеми димензии ,ако се знае фактот дека пратеничката БЕТИ РАБАЏИЕВСКА-НАУМОВСКА ,за свој личен асистент и шофер си го земала сопствениот сопруг Јовче Наумовски,кој исто така е вработен во Собрание на РСМ како асистент на пратеничката БЕТИ РАБАЏИЕВСКА-НАУМОВСКА !

Има уште поголем скандал на кој одговор ќе мора да даде вицепремиерот Љупче Николовски и МВР на РСМ.

Пишува:Охрид Скај

за повеќе инфо тука:https://ohridsky.com/2020/10/27/%d0%b8-%d1%81%d0%b4%d1%81%d0%bc-%d1%81%d0%b8-%d0%b8%d0%bc%d0%b0-%d1%81%d0%b2%d0%be%d1%98%d0%b0-%d0%b1%d0%be%d0%bd%d0%b5%d0%b2%d0%b0-%d0%b1%d0%b5%d1%82%d0%b8-%d1%80%d0%b0%d0%b1%d0%b0%d1%9f%d0%b8%d0%b5/?fbclid=IwAR3jEiV0R7FqSrmvynvSunDfSwLyFggosK_WxExinNZdZLHfJ9ULS1bidfk

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Околу 400 матуранти од средните училишта во Охрид беа дел од манифестацијата „Матурска парада“ што денес точно напладне се одржа на плоштадот „Св. Климент...

Околу 400 матуранти од средните училишта во градов беа дел од манифестацијата „Матурска парада“ што денес точно напладне се одржа на плоштадот „Св. Климент...

Вечерва успешно заврши турнирот во мал фудбал ,,Св. Никола Требеништа

Вечерва успешно заврши турнирот во мал фудбал ,,Св. Никола 2024-Тррбеништа”! Победник на овој турнир е екипата на Мирани Аг која што во финалето беше...

Жена си е жена: Давкова ги отворила сите прозорци во Вила Водно за да луфтира, истите претходно биле затворени ради безбедносни причини !!!

Новата претседателка веднаш направила „генералка“ на Вила Водно. Меѓу првите работи кои ги направила, ги отворила сите прозорци на Вилата за да влезе чист...

Ковачевски се повлече од претседателската функција на СДСМ

Димитар Ковачевски на денешната седница на партискиот Извршен одбор официјално го потврдил повлекувањето од функцијата претседател на СДСМ и побарал свикување конгрес и организирање...