17.9 C
Ohrid
понеделник, септември 27, 2021
Почетна Македонија Владата ќе издвои 54 милиони денари за награда на здравствените работници

Владата ќе издвои 54 милиони денари за награда на здравствените работници

Translate (Eng):[gtranslate]

Со ребаланост на Буџетот, издвојуваме 54 милиони денари за награда на сите здравствени работници кои се вклучени во третманот на пациентите заболени од Ковид 19 вирусот. Парите ќе бидат наменети за вработените во Ковид центрите во Скопје и во болниците во останатите градови низ земјава. Предлогот за ребалансот е во собраниска процедура и се очекува да биде изгласан во наредните денови, со што ќе почнат да се реалзираат четвртиот сет мерки за помош на граѓаните, компаниите и целата економија.

РЕКЛАМА
- Реклами -