19 C
Ohrid
вторник, јуни 22, 2021
Почетна Македонија Мвр уапси полицаец за барање мито!

Мвр уапси полицаец за барање мито!

Translate (Eng):[gtranslate]

Инспектори од криминалистиочката полиција на МВР вечерва во Куманово приведоа полицаец од Скопје, кој барал пари од кумановска фирма лажно ветувајќи дека ќе сопре наводна истрага за фирмата, повикувајќи се на блискост со високи полициски функционери. Дознава Канал 5

Полицаецот, според сознанијата на Канал 5, побарал 6000 евра за услугата, но на крајот се договориле за 2000 евра. Во меѓувреме, сопственикот на фирмата го пријавил случајот во полиција, од каде му биле дадени обележани пари, кои тој вечерва му ги дал на полицаецот-изнудувач.

Во тој момент инспекторите од крим полиција му ставиле лисици на полицаецот-изнудувач.

РЕКЛАМА
- Реклами -