15.4 C
Ohrid
петок, јуни 18, 2021
Почетна Македонија Полнете шишиња: Неколку населби утре низ Скопје остануваат без вода.....

Полнете шишиња: Неколку населби утре низ Скопје остануваат без вода…..

Translate (Eng):[gtranslate]

Неколку улици во Општина Центар, во тек на утрешниот ден ќе имаат прекин на водоснабдувањето.

– Поради отстранување дефект на водоводна мрежа со пречик од Ф-80 мм на ул. Дебарца бр. 37, од 08:00 часот до завршување на интервенцијата, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од дел од улиците: Дебарца, Антоние Грубишиќ и Мирослав Крлежа. (Општина Центар), соопштија од РЦУК.

 

РЕКЛАМА
- Реклами -