18.9 C
Ohrid
недела, јуни 13, 2021
Почетна Македонија Иван Исцелител со ''мудра мисла'' за коронавирусот !!!

Иван Исцелител со ”мудра мисла” за коронавирусот !!!

Translate (Eng):[gtranslate]

Иван Исцелител важи за македонски и балкански Саи Баба. Човекот кој лебди, кој ги заспива луѓето, кој гледа во минатото и иднината иако никој не му верува на сето тоа…

Иван отсекогаш имал феноменални пораки за населението, со кое го подигнува јавниот морал во време на тешки кризи, како што се: “Ќе оздравиш кога ќе бидеш здрав”, “подобро да се биде мртов пијан отколку мртов трезен”, “северна Македонија е на север од Македонија”, “јас не гледам во иднината затоа што иднината е утре, а утре ене каде е”, машкото врапче си сака женско врапче.. итн

Па така да Иван не изненади денес со уште една мудра мисла, а од каде црпи инспирација за вакви умни мисли и ние не знаеме…

РЕКЛАМА

Тој сподели негова фотографија со натпис: Кога ќе помине коронава сите ќе бидеме добро.

- Реклами -