18.9 C
Ohrid
недела, јуни 13, 2021
Почетна Македонија ''Повторно кавга кај селската чешма: Иако Скопје повеќе од 10 години се...

”Повторно кавга кај селската чешма: Иако Скопје повеќе од 10 години се гуши во загаден воздух, Вмровците со тегли носат чист воздух за власта” !!!

Translate (Eng):[gtranslate]

Секоја година истата песна, едните викаат Вмро е виновно а другите Сдсм се виновни за загадениот воздух. Додека селото гори и баба се чешла двете најголеми политички партии се караат како две жени на селска чешма, а се разбира од нивната кавга покрај чешмата трпи македонскиот народ.

Денес лидерот на Вмро Христијан Мицкоски се пофали дека власта добила подарок симболично спакуван чист воздух кој е предупредување дека е крајно време да се преземе нешто против аерозагадувањето. “Заев пред 4 години вети дека откако ќе дојде на власт веднаш ќе го подобри квалитетот на воздухот и ќе го намали загадувањето. 4 години потоа Заев нема спроведено ниту една мерка во насока на намалување на загадувањето”, порача лидерот на ВМРОДПМНЕ Христијан Мицкоски за време на протестите кои опозицијата ги одржува во пет градови….

РЕКЛАМА
- Реклами -