30.9 C
Ohrid
вторник, јули 16, 2024
ПочетнаМакедонија''Повторно кавга кај селската чешма: Иако Скопје повеќе од 10 години се...

”Повторно кавга кај селската чешма: Иако Скопје повеќе од 10 години се гуши во загаден воздух, Вмровците со тегли носат чист воздух за власта” !!!

Секоја година истата песна, едните викаат Вмро е виновно а другите Сдсм се виновни за загадениот воздух. Додека селото гори и баба се чешла двете најголеми политички партии се караат како две жени на селска чешма, а се разбира од нивната кавга покрај чешмата трпи македонскиот народ.

Денес лидерот на Вмро Христијан Мицкоски се пофали дека власта добила подарок симболично спакуван чист воздух кој е предупредување дека е крајно време да се преземе нешто против аерозагадувањето. “Заев пред 4 години вети дека откако ќе дојде на власт веднаш ќе го подобри квалитетот на воздухот и ќе го намали загадувањето. 4 години потоа Заев нема спроведено ниту една мерка во насока на намалување на загадувањето”, порача лидерот на ВМРОДПМНЕ Христијан Мицкоски за време на протестите кои опозицијата ги одржува во пет градови….

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Наместен случај: Од „претепано“ бебе, до казни и стресови за медицинската сестра, на крај работата ќе заврши со „недоразбирање“

Веќе неколку денови во јавноста се врти приказната за „претепаното“ тримесечно бебе на скопската Клиника за детски болести од страна на медицинска сестра, но...

Камерите во Скопје уклучени- Први казни заработија полициски службеници !

МВР денеска објави снимки и информација дека тројца полицајци се гонат затоа што на возач наместо да му пишат казна за сообраќаен прекршок му...

Започна обединувањето на Македонците во Албанија.

Започна обединувањето на Македонците во Албанија. Прогласо на "Друштвото Преспа " го потпишат македонското друштво "Илинден" Некогашниот градоначалник на Пустец, Едмонд Темелко, во името на Друштво...

Кај браната Градче пронајдена е мртва 26 годишна кочанчанка

Вчера во 20:13 часот во полициската станица Кочани, од Јавното претпријатие Водостопанство било пријавено дека на подножјето на браната Градче било пронајдено тело на...