12 C
Ohrid
четврток, мај 23, 2024
ПочетнаСветГрадоначалникот Миќо во неговиот говор ги „погреба“ граѓаните: Бог да ве прости...

Градоначалникот Миќо во неговиот говор ги „погреба“ граѓаните: Бог да ве прости !!!

Градоначалникот на Бијељина, Република Српска, Миќо Миќиќ им се обратил пред неколку дена на граѓаните и на свештенството, кои се собрале на градскиот плоштад и во говорот направил лапсус и на граѓаните им рекол „Бог да ве прости“.

Видеото кое кружи на социјалните мрежи предизвикало бројни критики, но и шеги на сметка на градоначалникот, кој при обраќањето „плетка со јазикот“, ги меша буквите и им порачува на граѓаните „Бог да ви ја прости душата“

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Околу 400 матуранти од средните училишта во Охрид беа дел од манифестацијата „Матурска парада“ што денес точно напладне се одржа на плоштадот „Св. Климент...

Околу 400 матуранти од средните училишта во градов беа дел од манифестацијата „Матурска парада“ што денес точно напладне се одржа на плоштадот „Св. Климент...

Вечерва успешно заврши турнирот во мал фудбал ,,Св. Никола Требеништа

Вечерва успешно заврши турнирот во мал фудбал ,,Св. Никола 2024-Тррбеништа”! Победник на овој турнир е екипата на Мирани Аг која што во финалето беше...

Жена си е жена: Давкова ги отворила сите прозорци во Вила Водно за да луфтира, истите претходно биле затворени ради безбедносни причини !!!

Новата претседателка веднаш направила „генералка“ на Вила Водно. Меѓу првите работи кои ги направила, ги отворила сите прозорци на Вилата за да влезе чист...

Ковачевски се повлече од претседателската функција на СДСМ

Димитар Ковачевски на денешната седница на партискиот Извршен одбор официјално го потврдил повлекувањето од функцијата претседател на СДСМ и побарал свикување конгрес и организирање...