Градоначалникот Миќо во неговиот говор ги „погреба“ граѓаните: Бог да ве прости !!!

Градоначалникот на Бијељина, Република Српска, Миќо Миќиќ им се обратил пред неколку дена на граѓаните и на свештенството, кои се собрале на градскиот плоштад и во говорот направил лапсус и на граѓаните им рекол „Бог да ве прости“.

Видеото кое кружи на социјалните мрежи предизвикало бројни критики, но и шеги на сметка на градоначалникот, кој при обраќањето „плетка со јазикот“, ги меша буквите и им порачува на граѓаните „Бог да ви ја прости душата“

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here