18.9 C
Ohrid
недела, јуни 13, 2021
Почетна Македонија Директорот на Скопската Зоолошка го донира својот лаптоп, исто така вети и...

Директорот на Скопската Зоолошка го донира својот лаптоп, исто така вети и дека ќе донирал уште 20 таблети за децата кои не можат да си овозмножат за следење на онлајн наставата.

Translate (Eng):[gtranslate]

Хуманитарецот Февзи Али, берберот од Чаир за кого МКД.мк ја објави приказната дека го продаде својот џип БМВ Х5 за да им купи храна на гладните, поттикна на хуманост и други личности. Овој пат хуманоста на дело ја покажа и директорот на Зоолошката градина во Скопје, Ѓорѓи Галетановски. Денес тој се сретна со Али и како одговор на повикот за поддршка и хуманост, Галетановски го динираше својот лаптоп комјутер. Освен тоа, Зоолошката градина ќе обезбеди и уште 20 таблети за деца на кои им се неопходни, а кои не можат да си купат за следење на онлајн наставата.

РЕКЛАМА
- Реклами -