19.9 C
Ohrid
среда, мај 29, 2024
ПочетнаМакедонијаНишто од азилот во Германија: Млекарот Душко екстрадиран и веднаш спроведен во...

Ништо од азилот во Германија: Млекарот Душко екстрадиран и веднаш спроведен во прилепскиот затвор.

Битолчанецот Душко Илиевски кој е познат во јавноста како Душко Млекарот е екстрадиран од Германија во Македонија.

Од МВР велат дека Илиевски е спроведен во затворот во Прилеп за издржување на затворска казна од 1,6 години. Тој бил баран со меѓународна потерница откако се преселил да живее во Германија со семејството каде доби политички азил.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Дамјан Марковски од Скопје тргна пеш на поклонение до Манастирот Острог

Во чест на Св. Василие Острошки, Дамјан Марковски го започна својот предизвик и тргна пеш од Скопје до Острог. Оваа иницијатива ја објави фондацијата „Марко...

Вработените жени во Македонија да имаат два дена менструално отстуство е еден од предлозите за законски измени на Здружението Новинари за човекови права

Вработените жени во Македонија да имаат два дена менструално отстуство е еден од предлозите за законски измени на Здружението Новинари за човекови права, кое...

Шокаровски: Не е точно дека е зголемена смртноста откако сум назначен за директор, моето разрешување е незаконско

zoom вести македонија ВЕСТИМАКЕДОНИЈАНАСЛОВНА Шокаровски: Не е точно дека е зголемена смртноста откако сум назначен за директор, моето разрешување е незаконско May 29, 2024 во 11:46 Моето разрешување...

Битолчанец силувал лице со трајно душевно заболување, чинот го снимал и го пренесувал во живо на Youtube

Основното јавно обвинителство Битола донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 23-годишник осомничен за кривично дело – Полова злоупотреба на немоќно лице од член...