18.9 C
Ohrid
недела, јуни 13, 2021
Почетна Македонија Од затвор излегува Панче, дедото што ја искуба Министерката Шекеринска.

Од затвор излегува Панче, дедото што ја искуба Министерката Шекеринска.

Translate (Eng):[gtranslate]

Откако си ја одлежа казната денеска од затвор излегува Панче Ангелов, еден од многумината Македонци што беа прогласени како „терористи“ осудени од власта на СДСМ за настаните на 27 април во македонското Собрание, објави порталот Брегалнички.

Ангелов беше осуден на четири години затвор од Основниот суд Скопје еден.

Тој достоинствено ја призна вината за своето дело. Како што е познато осуден беше за кубење за коса на тогашната пратеничка, потоа вицепремиерка и сега министерка за одбрана Радмила Шекеринска.

РЕКЛАМА

Извор: Брегалнички

- Реклами -