6.1 C
Ohrid
петок, февруари 23, 2024
ПочетнаМакедонијаРечено сторено -Тамара ја истетовира строфата од химната што ја пропушти

Речено сторено -Тамара ја истетовира строфата од химната што ја пропушти

Тамара Тодевска се соочи со низа критики откако на Денот на независноста на САД, пеејќи ја македонската химна, го пропушти делот во кој се споменуваат Гоце Делчев, Питу Гули, Даме Груев и Јане Сандански.

Иако таа редеше низа успеси, меѓу кои и врвниот настап и успех на Евровизија, сепак многумина останаа огорчени од овој чин, од кој сите беа длабоко навредени.

Пејачката на неколку наврати објасни дека грешката била ненамерна и му се извини јавно на македонскиот народ, а откако неодамна вети дека ќе ја истетовира оваа строфа од химната, таа си го исполни ветувањето, со капка надеж дека можеби горчливите зборови упатени кон неа овојпат ќе бидат задржани.

Таа во неодамнешно интервју за Бекстејџ, изјави дека ја боли тоа што луѓето не ѝ верувале дека грешката била ненамерна, а се надева дека тоа еден ден ќе избледи и ќе престанат да ја мразат, бидејќи таа е свесна дека има доволно добро направено за својата земја.

Тамара објави фотки од новата тетоважа:

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Трагично заврши потрагата по исчезнатиот Александар од Прилеп

Потрагата по лицето Александар Јошовески од Прилеп на кого му беше изгубена трагата вчера попладне за жал е пронајден починат вечерва. Ова преку социјалните мрежи...

„Несериозен е предлогот на ВМРО-ДПМНЕ за продолжување на важноста на пасошите“, рече Маричиќ

Предлогот законските измени на ВМРО-ДПМНЕ за продолжување на важноста на патните исправи е правна несигурност за граѓаните, изјави вечерва вицепремиерот Бојан Маричиќ на новинарско...

Максим Димитриевски е претседателски кандидат на ЗНАМ за претстојните избори.

Максим Димитриевски е претседателски кандидат на ЗНАМ за претстојните избори. Партијата Движење ЗНАМ - За наша Македонија вечерва во Скопје ќе го одржи првиот...

ДНК со поддршка до Силјановска-Давкова: Време е да си добиеме мајка!

Популарното музичко дуо ДНК јавно и искажа поддршка на професорката Гордана Силјановска-Давкова, која се пријавила на јавниот повик за избор на кандидат на ВМРО-ДПМНЕ...