21.9 C
Ohrid
петок, јуни 18, 2021
Почетна Македонија Штом се изгаснаа камерите Караџовски веднаш ја извади маската. (Фото)

Штом се изгаснаа камерите Караџовски веднаш ја извади маската. (Фото)

Translate (Eng):[gtranslate]

Претседателот на комисијата за заразни болести, Жарко Караџовски денес беше гостин во емисијата „Само интевју“ на Канал 5 телевизија.

Имено Караџовски изминатите денови го слушаме по медиумите како ги учи граѓаните да носат маска и да држат дистанца, но по се изгледа тоа е само за пред камери,

Веднаш по гаснењето на камерите тој истата ја вади.

РЕКЛАМА

курир

- Реклами -