15.4 C
Ohrid
петок, јуни 18, 2021
Почетна Македонија Македонска бензиска ги продава горивата за 5,5 денари поефтино од останатите !!!

Македонска бензиска ги продава горивата за 5,5 денари поефтино од останатите !!!

Translate (Eng):[gtranslate]

Од вторник драстично намалување на горивата на „Макоил“ – пониски цени до 5,5 денари

Почитувани корисници на бензинските станици на „Макоил“, од компанијата „Макоил“ ги информираат граѓаните дека од вторник ќе следува драстично намалување на цените на горивата.

Едноставно, воздржете се од точење гориво викендов, затоа што од вторник „Макоил“ ќе ги намали цените на горивата за 5 до 5,5 денари по литар.

РЕКЛАМА

Намалувањето на цената се однесува од препорачаната цена што ќе ја предложи Регулаторната комисија. „Макоил“ и до сега одеше со цена поиниска за 3 денари од препорачаната од Регулаторна, но, сега следи дрсатично намалување до 5,5 денари.Ве очекуваат на „Макоил“

- Реклами -