16.7 C
Ohrid
вторник, септември 28, 2021
Почетна Македонија Османи: Не ви се обраќам само како лекар туку како човек на...

Османи: Не ви се обраќам само како лекар туку како човек на човек, носете маски ВИДЕО

Translate (Eng):[gtranslate]

Министерот за надворешни работи Бујар Османи во својство на лекар и на човек преку видео праќа порака граѓаните да се заштитат од ковид-19.

– И денес не ви се обраќам само како лекар, туку како човек на човек. Заштитете се. И себе си и вашите семејства и здравствениот систем. Вирусот е тука, сѐ поприсутен и сѐ поопасен. Еден ден ќе отиде, меѓутоа зошто да го запамтиме по последиците по вас и вашите семејства. Затоа избегнувајте ги местата со повеќе луѓе, проветрувајте ги просториите во коишто живеете и работите,. Одржувајте лична хигиена и пред се носете ги маските, вели меѓудругото во видеообраќањето Османи.

РЕКЛАМА
- Реклами -